Tüprag’ın, Kadın Dostu Markalar Platformu ile iş birliği içerisinde geliştirdiği, “Üreten Kadınlar, Güçlü Yarınlar” Projesi’ne 27 Haziran’da gerçekleştirilen proje tanıtım toplantıları ile start verildi.

Efemçukuru Altın Madeni’nin yakınlarında bulunan İzmir, Menderes’e bağlı Efemçukuru, Çamtepe, Kavacık ve Çatalca köylerinde yaşayan her yaştan kadının, başarılı rol modellerle ve yatırımcılarla bir araya gelecekleri proje kapsamında; finansal okuryazarlık, dijital pazarlama ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konu başlıklarında çeşitli eğitimler düzenlenecek.

 

Menderes Halk Eğitimi Merkezi, Teknolojide Kadın Derneği ve KAGİDER gibi kurum ve kuruluşların katılım göstereceği projede, işletmemize yakın köylerde yaşayan kadınları güçlendirmek, kadın girişimciliğini ve kırsal kalkınmayı desteklemek öncelikli hedefler arasında yer almakta.

Projenin ilk adımı olarak, Efemçukuru Altın Madeni Dış İlişkiler Müdürü Onur Demir ve Kadın Dostu Markalar Platformu Kurucusu Nazlı Demirel, 27 Haziran’da dört köyden 150’nin üzerinde kadınla bir araya gelerek programın detaylarını paylaştı. Girişimci adayı kadınların yetkinliklerini geliştirmek adına alacakları eğitimleri belirlemek için anket çalışmaları gerçekleştirildi.

Eylül ayına kadar sürecek proje sonunda; alınan eğitimler ve yatırımcı buluşmaları ile olgunlaşan girişim fikirler, proje paydaşlarından oluşan kurul tarafından derecelendirilecek, başarılı bulunan girişim önerileri desteklenecek.