Ankara’da bulunan Genel Müdürlüğümüz; kurmuş olduğumuz etkin ve verimli şekilde yürütülen Sıfır Atık Sistemi sayesinde, Ankara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı. 2020 yılında Sıfır Atık Belgesi alan Kışladağ ve Efemçukuru Altın Madenleri’nin ardından, Bakanlık tarafından Genel Müdürlük yerleşkemize de ilgili belgenin verilmesiyle birlikte Tüprag, tüm operasyonları ve yerleşkeleriyle Sıfır Atık Belgesi sahibi olan öncü kuruluşlar arasında yerini aldı.

Şirketimiz faaliyetlerinin temelini oluşturan önce insan ve çevre, sonra madencilik prensibi doğrultusunda Ankara’daki Genel Müdürlük yerleşkemizde gerçekleştirilen bu proje, atıkların kaynağında doğru şekilde ayrılmasını sağlamakta, böylece ekonomik değeri olan atıkların geri dönüşüme kazandırılması ve üretilen atık miktarının azaltılarak çevre kirliliğinin önlenmesi desteklenmektedir. Sıfır Atık projesi kapsamında farkındalığın artırılmasına yönelik yaptığımız çalışmalarla, çevre bilincini sadece iş yaşamının bir parçası kılmak değil, günlük rutinimizin doğal bir parçası haline getirmek ve doğa dostu tüketim alışkanlıkları kazanmak öncelikli hedeflerimizi oluşturmaktadır.

Sürdürülebilir kalkınmanın bir parçası olan bu projeye destek veren değerli yöneticilerimiz ve çalışma arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.