TÜPRAG, Euromines tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “İş Güvenliği Ödülleri” kapsamında ikincilik ödülü almaya hak kazandı.

Avrupa madenciliğinin öncü kuruluşu Euromines, “Safety Award 2023“ün kazananlarını, geçtiğimiz günlerde Brüksel’de gerçekleşen etkinlikte duyurdu. “Çalışan Katılımı Projesi” ile ikincilik ödülünü elde ettiğimiz organizasyonda, şirketimiz adına ödülü, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Grup Müdürümüz Göksel Alpaslan aldı. Alpaslan yaptığı açıklamada, herkesin güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışma hakkına sahip olduğunun altını çizerek, “Bu nedenle kazaları önlemek, riskleri azaltmak ve tüm operasyonlarımızdaki güçlü güvenlik kültürünü korumak için yenilikçi çözümlere yatırım yapmayı sürdüreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Çalışan Katılımı Projesi”ni insanı önceliklendiren bir proje olarak tanımlayan Alpaslan, şunları kaydetti:

“Proje genel anlamı ile yönetici ve saha çalışanlarının birlikte gerçekleştirdikleri Risk Değerlendirme, Çalışma Alanı Kontrolleri, Vardiya Öncesi İSG Eğitimleri/Konuşmaları, Görev Gözlemleri gibi iş güvenliği odaklı tüm aktiviteleri bir çatı altında toplayan, özellikle yönetici gruplarına bu anlamda hedefler tanımlayan, sahada daha çok zaman geçirerek saha çalışanlarının da katılımını teşvik eden ve İSG’de bütünsel başarıya ulaşabilmenin en önemli unsuru olarak insanı önceliklendiriyor. Bu projeye has bir yazılım da geliştirilerek tüm yöneticilerin hem kendileri hem de bölümleri ile ilgili faaliyetlerini entegre biçimde görebilmeleri de sağlanmıştır.”

Topluluğumuzda herkesin güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışma hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle kazaları önlemek, riskleri azaltmak ve tüm operasyonlarımızdaki güçlü güvenlik kültürünü korumak için yenilikçi çözümlere yatırım yapmayı sürdüreceğiz.